Fantasztikus tűzoltóautó minden gyermek számára, aki arról álmodik, hogy a jövőben bátor tűzoltó legyen. A tűzoltóautó mindent tartalmaz, ami ahhoz szükséges, hogy sok órányi elképesztő szórakozást biztosítson egy kis tűzoltó számára.
A jármű minőségi műanyagból készült, jellegzetes piros színben. Mozgatható sikával ellátott létrával van felszerelve, ami nagyon valósághűvé teszi a szórakozást. Ezenkívül a hang- és fényeffektusok egyedivé és vonzóvá teszik a járművet a gyermek számára.
Egy ilyen gépet minden bizonnyal értékelni fogják mind a gyermek, mind a barátai.
A jármű 2 db 12V 45W 15000 RPM motorral, 12V 10Ah akkumulátorral és a szülő távirányítójával van felszerelve.
A tűzoltóautónak nincs ajtaja, így a fülkébe való be- és kiszállás nem jelent problémát a gyereknek – így könnyedén élvezheti az utazást.
Belül egy ekobőr borítású ülés található. A biztonsági öv gondoskodik gyermeke biztonságáról játék közben. A vezetési kényelemről puha EVA anyagból készült kerekek gondoskodnak.
A jármű egy piros gombbal indítható, amit motorhang kíséretében, valamint színes, villogó fények kísérik a jelzőfényekben, a hűtőrácsban és az autó hátulján lévő csíkokban. A jármű gázpedállal és fékkel van felszerelve. Az autó akkor is megáll, ha leveszi a lábát a gázpedálról.
A kormányon két gomb található, amelyek felelősek a kürt bekapcsolásáért és a zene megváltoztatásáért.
Az alábbiakban egy többfunkciós panel található, amely a következőkkel van felszerelve:
- ON/OFF gomb,
- a betöltött zene bekapcsolása,
- az első/hátsó lámpák vezérléséért felelős gomb - állandó világítás, villogó fény vagy nincs fény,
- a gomb hosszan tartó megnyomása után gombbal a farokszárral bekapcsoljuk a ringató üzemmódot - az autó magától elindul előre-hátra, a funkciót a gomb hosszas lenyomásával kikapcsolja,
- R - hátramenet tolatóhang kíséretében,
- D- haladjon előre,
- nyomja meg hosszan az R és D gombot a zene elnémításához/hangosításához,
- USB és Mp3 bemenet, így a gyerek játék közben hallgathatja kedvenc dalait.
A műszerfalon található egy gomb is a létra vezérléséhez (fel/le). A másik oldalon van egy piros gomb, amely a létrán lévő vízszivattyú elindításáért felelős.
A tűzoltóautó hátulján van egy víztartály, amit a hátára helyezve elolthatod a képzeletbeli tüzet egy hozzá csatlakoztatott vízpumpa segítségével.
2,4 GHz-es távirányító szülői felügyelet funkcióval:
- a távirányító bekapcsolása (a távirányító bekapcsolása után szinkronizál az autóval)
- előre/hátra hajtás gomb
- jobbra/balra fordulás
- S - 3 sebességfokozat
- P - stop - fék (blokkolja az autó vezetését)
Műszaki adatok:
Hajtás: 2 x 12V 45W 15000 RPM
Akkumulátor: 1x12V 10Ah
Sebesség: 2-5 km/h
Jármű méretei: hossz 151 cm, szélessége 61 cm, magassága 68 cm
Magassága a padlótól: 8 cm
Ülés vége és a gázpedál távolsága: 26 cm
Ülés méretei: szélessége 37 cm, mélysége 24 cm
Maximális terhelés: 20kg
Csomag mérete: 113 x 62 x 55 cm
Csomag súlya: 28 kg
Szükséges elemek: 2x AA 1,5 V (nem tartozék)
Üzemidő: kb. 1-2 óra